Kali Linux ile çalışmaya başlamak için en sevdiğimiz yöntem ve en hızlı yöntem, bir USB sürücüsünden “canlı” olarak çalışmaktır. Bu yöntemin birkaç avantajı vardır:

Bu, yıkıcı değil – ana bilgisayar sisteminin sabit sürücüsünde veya kurulu işletim sisteminde hiçbir değişiklik yapmamakta ve normal işlemlere geri dönmek için “Kali Live” USB sürücüsünü kaldırmanız ve sistemi yeniden başlatmanız yeterlidir.

 • Taşınabilir – Kali Linux’u cebinizde taşıyabilir ve kullanılabilir bir sistemde dakikalar içinde çalıştırabilirsiniz.
 • Özelleştirilebilir – kendi özel Kali Linux ISO görüntüsünü alabilir ve aynı prosedürleri kullanarak bir USB sürücüsüne yerleştirebilirsiniz.
 • Potansiyel olarak kalıcıdır – biraz fazladan çaba ile Kali Linux “canlı” USB sürücünüzü kalıcı bir depolama alanına sahip olacak şekilde yapılandırabilirsiniz, böylece topladığınız veriler yeniden başlatılır.

Bunu yapabilmek için önce bir Kali Linux imajından kurulmuş olan önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturmamız gerekiyor.

Neye İhtiyacınız Var?

 1. Çalıştığınız sistem için en son Kali oluşturma görüntüsünün uygun ISO görüntüsünün doğrulanmış bir kopyası: resmi Kali Linux görüntülerinin indirilmesiyle ilgili ayrıntılara bakın.
 2. Windows altında çalışıyorsanız, Win32 Disk Imager yardımcı programını da indirmeniz gerekir. Linux ve OS X’te, bu platformlara önceden yüklenmiş olan dd komutunu kullanabilirsiniz.
 3. Bir USB flash sürücü, 4GB veya daha büyük. (Doğrudan SD kart yuvası olan sistemler, benzer kapasiteye sahip bir SD kart kullanabilir. Prosedür aynıdır.)

Kali Linux Live USB Yükleme Prosedürü

Bu yordamın ayrıntıları, bir Windows, Linux veya OS X sisteminde gerçekleştirdiğinize bağlı olarak değişecektir.

Windows’da Önyüklenebilir Kali USB Sürücüsü Oluşturma

 1. USB sürücünüzü Windows PC’nizde bulunan bir USB bağlantı noktasına takın, bağladığında kullandığı sürücüyü not edin (örn. “F: \”) ve indirdiğiniz Win32 Disk Imager yazılımını başlatın.
 2. Görüntülenecek Kali Linux ISO dosyasını seçin ve üzerine yazılacak USB sürücüsünün doğru olduğunu doğrulayın. “Yaz” düğmesine tıklayın.

3.   Görüntüleme tamamlandığında, USB sürücüsünü Windows makinesinden güvenli bir şekilde çıkartın. Artık Kali Linux’a önyüklemek için USB cihazını kullanabilirsiniz.

Linux’ta Önyüklenebilir Kali USB Sürücüsü Oluşturma

Linux ortamında bir önyüklenebilir Kali Linux USB anahtarı oluşturmak kolaydır. Kali ISO dosyanızı indirip doğruladıktan sonra, aşağıdaki prosedürü kullanarak USB belleğinize kopyalamak için dd komutunu kullanabilirsiniz. Kök olarak çalıştırmanız veya sd ile dd komutunu çalıştırmanız gerekeceğini unutmayın. Aşağıdaki örnek Linux Mint 17.1 masaüstünü varsaymaktadır – kullanmakta olduğunuz bölüme bağlı olarak, birkaç özellik biraz değişebilir, ancak genel fikir çok benzer olmalıdır.

UYARI: Kali Linux’u bir USB sürücüsüne yerleştirme işlemi çok kolay olsa da, ne yaptığınızı anlamadıysanız veya yanlış bir şey belirttiyseniz, dd ile yapmadığınız bir disk sürücüsünün üzerine kolayca yazabilirsiniz. çıkış yolu. Yapmadan önce ne yaptığını iki kere kontrol et, sonra çok geç olacak.

 1. Öncelikle, görüntüyü USB sürücünüze yazmak için kullanılacak cihaz yolunu tanımlamanız gerekir. USB sürücüsü bir bağlantı noktasına takılmadan, komutu yürütün.

 

Bir terminal penceresinde komut isteminde (fdisk ile yükseltilmiş ayrıcalıklar kullanmıyorsanız, herhangi bir çıktı almazsınız). Tek bir sürücü – “/ dev / sda” – üç bölüm içeren (/ dev / sda1, / dev / sda2 ve / dev / sda5) gibi bir şeye (tam olarak değil) benzeyen bir çıktı elde edeceksiniz:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Şimdi, USB sürücünüzü sisteminizde mevcut bir USB bağlantı noktasına takın ve aynı komutu “sudo fdisk -l” yi ikinci kez çalıştırın. Şimdi, çıktı, daha önce olmayan bir ek cihaz göstererek, bu gibi bir şey (yine tam olarak değil) gösterecektir. Bu örnekte, 16GB’lık bir USB sürücüsü olan “/ dev / sdb”;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. USB cihazındaki Kali ISO dosyasını (dikkatlice!) Görüntüye devam edin. Aşağıdaki örnek komut, yazdığınız ISO görüntüsünün “kali-linux-2017.1-amd64.iso” olarak adlandırıldığını ve geçerli çalışma dizininizde olduğunu varsayar. Blocksize parametresi artırılabilir ve dd komutunun çalışmasını hızlandırabilirken, sisteminize ve birçok farklı faktöre bağlı olarak bazen zaman zaman USB diskleri üretilemez. Tavsiye edilen değer “bs = 512k”, kapalı ve güvenilirdir.

dd if=kali-linux-2017.1-amd64.iso of=/dev/sdb bs=512k

Aşağıdaki örnek çıktıda görüldüğü gibi, USB sürücünün görüntülenmesi iyi bir süre alabilir, on dakikadan fazla veya daha fazla olağandışı değildir. Sabırlı ol!

Dd komutu tamamlanıncaya kadar geri bildirim sağlamaz, ancak sürücünüz bir erişim göstergesine sahipse, muhtemelen zaman zaman titremesini görürsünüz. Görüntünün dd’ye geçme süresi, kullanılan sistemin hızına, USB sürücüsünün kendisine ve içine takılı USB portuna bağlı olacaktır. Dd sürücüyü görüntülemeyi bitirdiğinde, şuna benzeyen bir şey çıkacaktır:

5823+1 records in
5823+1 records out
3053371392 bytes (3.1 GB) copied, 746.211 s, 4.1 MB/s

İşte bu gerçekten! Artık USB cihazını kullanarak bir Kali Live / Installer ortamına önyükleme yapabilirsiniz.

OS X’te Önyüklenebilir Kali USB Sürücüsü Oluşturma

OS X, UNIX temelli olduğundan, OS X ortamında önyüklenebilir bir Kali Linux USB sürücüsü oluşturmak, Linux’taki gibi çalışır. Seçtiğiniz Kali ISO dosyasını indirip doğruladıktan sonra, bunu USB çubuğunuza kopyalamak için dd’yi kullanırsınız.

UYARI: Kali’yi bir USB sürücüsünde görüntüleme işlemi çok kolay olsa da, ne yaptığınızı anlamadıysanız veya yanlış bir çıkış belirtiyorsanız, dd ile yapmadığınız bir disk sürücüsünün üzerine kolayca yazabilirsiniz. yolu. Yapmadan önce ne yaptığını iki kere kontrol et, sonra çok geç olacak.

 1. USB sürücüsü sisteme takılı değilken, bir Terminal penceresi açın ve komut isteminde komut diskutil listesini yazın.
 2. Sisteminize monte edilen disklerin (/ dev / disk0, / dev / disk1 vb. Gibi) aygıt yollarının bir listesini ve disklerin her birindeki bölümler hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

3. USB cihazınızı Apple bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takın ve ikinci kez komut diskutil listesini çalıştırın. USB sürücünüzün yolu büyük olasılıkla en sonuncu olacaktır. Her durumda, daha önce mevcut olmayan bir olacaktır. Bu örnekte, önceden mevcut olmayan bir / dev / disk6 olduğunu görebiliyorsunuz.

4. Sürücünün bağlantısını kesin (bu örnekte, USB belleği / dev / disk6 olduğunu varsayın) – sadece bunu kopyalamayın, kendi sisteminizde doğru yolu doğrulayın!):

diskutil unmount /dev/disk6
 
1. USB cihazındaki Kali ISO dosyasını (dikkatlice!) Görüntüye devam edin. Aşağıdaki komut, USB sürücünüzün / dev / disk6 yolunda olduğunu ve “kali-linux-2017.1-amd64.iso” adlı Kali Linux ISO’nuzla aynı dizinde bulunduğunuzu varsayar:
 
sudo dd if=kali-linux-2017.1-amd64.iso of=/dev/disk6 bs=1m
 

Not: Blok boyutunu (bs) artırmak yazma ilerlemesini hızlandırır, ancak aynı zamanda kötü bir USB çubuğu oluşturma olasılığını da artıracaktır. OS X üzerinde verilen değeri kullanmak, tutarlı bir şekilde güvenilir görüntüler üretti.

Aşağıdaki örnek çıktıda görüldüğü gibi, USB sürücünün görüntülenmesi iyi bir zaman alabilir, yarım saatten fazla olağandışı değildir. Sabırlı ol!

Dd komutu tamamlanıncaya kadar geri bildirim sağlamaz, ancak sürücünüz bir erişim göstergesine sahipse, muhtemelen zaman zaman titremesini görürsünüz. Görüntünün dd’ye geçme süresi, kullanılan sistemin hızına, USB sürücüsünün kendisine ve içine takılı USB portuna bağlı olacaktır. Dd sürücüyü görüntülemeyi bitirdiğinde, şuna benzeyen bir şey çıkacaktır:

2911+1 records in
2911+1 records out
3053371392 bytes transferred in 2151.132182 secs (1419425 bytes/sec)

Ve bu kadar! Artık USB cihazını kullanarak bir Kali Live / Installer ortamına önyükleme yapabilirsiniz.

Bir OS X sistemindeki alternatif bir sürücüden önyüklemek için, cihaza güç verdikten hemen sonra Seçenek tuşuna basarak önyükleme menüsünü açın ve kullanmak istediğiniz sürücüyü seçin.

Apple da boot seçenekleri hakkında detaylı bilgi için .